OHSAA Releases Football Regional Final Pairings

By  | 

OHSAA Football Regional Final Pairings
Home team listed first. Pairings include seed and record.

Division I – Games at 7 p.m. Friday, Nov. 16
Region 1
1 Mentor (11-1) vs. 7 Lakewood St. Edward (8-3) at Euclid Community Field

Region 2
4 Powell Olentangy Liberty (8-4) vs. 2 Dublin Coffman (11-1) at New Albany Veterans Field at Eagle Stadium

Region 3
1 Hilliard Davidson (11-1) vs. 6 Pickerington Central (10-2) at Gahanna Lincoln Wilbur C. Strait Field

Region 4
1 Cin. Colerain (12-0) vs. 3 Cin. Elder (8-4) at Mason Dwire Field, Atrium Stadium

Division II – Games at 7 p.m. Friday, Nov. 16
Region 5
1 Akron Archbishop Hoban (12-0) vs. 2 Maple Hts. (12-0) at Twinsburg Tiger Stadium

Region 6
1 Tol. Central Cath. (12-0) vs. 3 Avon (11-1) at Clyde Robert J. Bishop Jr. Stadium

Region 7
1 Massillon Washington (12-0) vs. 3 Wadsworth (12-0) at North Canton Hoover Memorial Stadium

Region 8
1 Cin. Winton Woods (11-1) vs. 7 Cin. Anderson (9-3) at Lakota West Firebird Field

Division III – Games at 7 p.m. Friday, Nov. 16
Region 9
1 Canfield (11-1) vs. 2 Chagrin Falls Kenston (11-1) at Warren G. Harding Mollenkopf Stadium

Region 10
4 Norwalk (9-3) vs. 6 Sandusky (8-4) at First National Bank Field at Bellevue Athletic Facility

Region 11
4 Cols. Eastmoor Academy (11-1) vs. 6 Thornville Sheridan (11-1) at Lancaster Fulton Field

Region 12
1 Kettering Archbishop Alter (11-1) vs. 2 Wapakoneta (11-1) at Piqua Alexander Stadium

Division IV – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Region 13
5 Girard (11-1) vs. 3 Hubbard (11-1) at Niles McKinley Bo Rein Stadium

Region 14
1 Bellville Clear Fork (12-0) vs. 2 St. Marys Memorial (11-1) at Bellefontaine AcuSport Stadium

Region 15
1 St. Clairsville (12-0) vs. 7 Newark Licking Valley (9-3) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 16
1 Cin. Wyoming (12-0) vs. 6 London (11-1) at Centerville Stadium

Division V – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Region 17
1 Orrville (10-2) vs. 2 Akr. Manchester (9-3) at Canal Fulton Northwest Dr. Martin Smilek Stadium, Jim Schalmo Field

Region 18
1 Genoa Area (12-0) vs. 2 Liberty Center (11-1) at Millbury Lake Community Stadium

Region 19
1 Johnstown-Monroe (11-1) vs. 3 Byesville Meadowbrook (9-3) at Zanesville Maysville Athletic Complex

Region 20
1 Wheelersburg (11-1) vs. 2 Middletown Madison (12-0) at Hilliard Darby Stadium

Division VI – Games at 7 p.m. Friday, Nov. 16
Region 21
1 Mogadore (11-1) vs. 2 Kirtland (12-0) at Aurora Veterans Stadium

Region 22
1 Attica Seneca East (11-1) vs. 7 Sherwood Fairview (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Region 23
4 Shadyside (10-2) vs. 2 Beverly Ft. Frye (11-0) at Byesville Meadowbrook Eugene Capers Field

Region 24
1 Coldwater (10-2) vs. 3 Maria Stein Marion Local (11-1) at Sidney Memorial Stadium

Division VII – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 17
Region 25
1 Cuyahoga Heights (10-2) vs. 7 Warren John F. Kennedy (7-5) at Macedonia Nordonia Boliantz Stadium

Region 26
5 McComb (11-1) vs. 2 Edgerton (12-0) at Defiance Fred Brown Athletic Complex

Region 27
1 Lucas (10-2) vs. 3 Glouster Trimble (11-1) at Hamilton Township Alumni Stadium

Region 28
1 Fort Loramie (11-1) vs. 2 Convoy Crestview (11-1) at Lima Spartan Stadium